DHMİ Genel Müdrü Funda Ocak'tan HAVELTED kutlaması

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Havacılık Elektriği Teknik Elemanlarının HAVELTED Günü için bir mesaj yayınladı.

Ocak, son yıllarda büyük mesafe kat eden havacılıkta payı bulunan Havacılık Elektriği Teknik Elemanlarının gününü şu mesajla kutladı:

Ülkemiz, son yıllarda sivil havacılık alanında büyük mesafe kaydederek, dünya sivil havacılığı nezdinde saygı uyandıran bir noktaya ulaşmış bulunuyor. 

Yurdumuzun dört bir yanını, dünyadaki emsallerinden çok daha modern havalimanları ve terminallerle donattık, işletme ve ileri teknolojik altyapı bakımından da bir dünya markası haline geldik. Bu emsalsiz başarıları, Cumhuriyet tarihinin en büyük eseri ve zafer anıtı olan İstanbul Havalimanı ile taçlandırmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

DHMİ’yi küresel marka haline getiren bu muhteşem başarılarda, tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte emeği ve payı bulunan Havacılık Elektriği Teknik Elemanlarımıza minnettarım. Kendilerine içten teşekkürlerimi iletiyorum. 

Bu özel gün vesilesiyle, Türkiye hava sahasının enerjisini yöneten, havalimanları ve seyrüsefer istasyonlarındaki elektrik sistemlerinin bakım ve onarımlarını büyük bir beceri ve sorumlulukla gerçekleştiren kıymetli arkadaşlarımın “24 Kasım HAVELTED Günü”’nü tebrik ediyorum.
Diğer Haberler