KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

              KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR
 
               Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü yaptığı alt yapı çalışmaları ve yatırımlarla havacılık sektörünün her aşamasında lider durumda olan, sektöre yön veren ve sektörün önünü açan, sektör paydaşları ile birlikte Türk bayrağının dünyanın dört bir yanında gururla taşınmasını sağlayan ülkemizin güzide bir kuruluşudur.
 
             Küresel boyutta rekabet gücüne haiz dünyanın öncü kuruluşlarından biri olan DHMİ Genel Müdürlüğünün durumu ortada iken, dün akşam bir internet sitesinde çıkan Genel Müdürümüzü, Kurumumuzu ve Devletimizi zor durumda bırakmaya yönelik bu haber bizleri üzmüştür.
 
             Devlet Hava Meydanları İşletmesi içerisinde yer alan ve kendini vazgeçilmez görerek, çalışma arkadaşları arasında ayrımcılık yapmaya çalışan, anayasal düzende yer alan hukuk kurallarını ve mahkeme kararlarını hiçe sayan bir düşünce yapısının ülkemiz geleceğine fayda sağlamayacağı aşikardır.
 
            Bu düşünce yapısına sahip kişilerin, kurumumuzda çalışan personeli kendi arasında ayrımcılığa sürüklediği, personel arasında huzursuzluk çıkarmaya çalıştığı, bir meslek grubunun adını kullanarak iş yavaşlatma gibi söylemlerle ülkemiz havacılık sektörüne balta vurmaya çalıştıkları açıkça görülmektedir. Bizler öncelikle; sağduyuya sahip, aklıselim hareket eden, ekmeğini yediği kuruma-devletine zarar verme düşüncesinde olmayan ilgili meslek grubu çalışma arkadaşlarımızı bu zihniyetten uzak durmaya ve devletine sahip çıkmaya davet ediyoruz.
 
           Geçmişinden güç alıp geleceğine emin adımlarla ilerleyen bir devletin evlatları olarak, kurumumuz içinde kargaşa yaratarak devletimizi zor duruma düşürmeyi hedefleyen kişilerin ve yapıların her daim karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz.
 
            İş yavaşlatma söylemleri ile Genel Müdürümüze, Kurumumuza ve dolayısı ile Devletimize aba altından sopa gösteren bu zihniyete sahip olan kişileri şiddetle kınıyoruz.
 
 
 
HAVELTED
Havacılık Elektriği Teknik Elemanları Derneği